Μπορεί στην εκδήλωση της Αριστερής Πλατφόρμας το κεντρικό πρόσωπο να ήταν ο Παναγιώτης Λαφαζάνης, ωστόσο ένας σκύλος έκλεψε την παράσταση. Στο γήπεδο του Πανελληνίου, όπου γιορτάστηκαν τα 5 χρόνιας της «Iskra», οι ιδιοκτήτες ενός τετράποδου είχαν την ευφάνταστη ιδέα να περάσουν το δικό τους μήνυμα με τον τετράποδο φίλο τους. Του κρέμασαν ταμπέλα, η οποία έγραφε «Δε Μασάμε» και όπως ήταν φυσικό δεν πέρασε απαρατήρητο.
![Η “μασκότ” του Λαφαζάνη (ΦΩΤΟ)](https://rp.gr/wp-content/uploads/2015/07/panagiotis-lafazanis-293x187.jpg)